National Level
STUDENTS (BOYS) SELECTED FOR COACHING CAMP FOR NATIONAL ATHLETICS MEET 2012( REVISED )
S.NO NAME CLASS D.O.B. JNV CLUSTER GROUP EVENTS REMARKS
1 DUBULIYA JARIKA VIII 26.02.1999 JAJPUR CUTTACK U-14 SHOTPUT ODISHA
2 GITAN BHUYAN VIII 25.08.1999 GAJPATI PHULBANI U-14 HURDLES 80M ODISHA
3 KAMLESH VIII 03.02.1999 JHABUA INDORE U-14 400M(2ND) MP
4 KARUNAKAR MAJHI VIII 17.05.1999 KEONJHAR CUTTACK U-14 HIGH JUMP ODISHA
5 PURNA CHANDRA NAYAK VIII 05.03.1999 MALKANGIRI PHULBANI U-14 600M,200 (2ND) ODISHA
6 RADHAKANT GAND VIII 18.01.2000 NAVRANGPUR PHULBANI U-14 200M,100M(2ND) ODISHA
7 RAJENDRA NALI VIII 02.03.1999 MALKANGIRI PHULBANI U-14 100M,LONG JUMP ODISHA
8 TARICUS BARA VIII 25.12.1999 DEOGARH SUNDARGARH U-14 DISCUS ODISHA
9 AMIYA KUMAR MALLICK VIII 15.08.1998 GANJAM PHULBANI U-17 HIGH JUMP ODISHA
10 ANAND X 24.05.1996 RAJGARH BHOPAL U-17 HAMMER THROW MP
11 BHAGWAN DAS AHIRWAR X 10.07.1998 CHHATARPUR GWALIOR U-17 3000M(2ND), 5KM WALKING MP
12 CHANDRA KUMAR NAYAK X 01.08.1996 NUAPADA SUNDARGARH U-17 1500M,3000M ODISHA
13 DHAN SINGH IX 27.04.1997 SHAJAPUR BHOPAL U-17 100M,DISCUS.200M MP
14 DIBYAKISHORE MANJHI X 16.03.1998 SAMBALPUR SUNDARGARH U-17 400M,800M ODISHA
15 KAMLESH DAMODE IX 18.08.1999 ALIRAJPUR INDORE U-17 200 (2ND) MP
16 KARAMCHAND IX 02.11.1998 SURAJPUR RAIGARH U-17 5KM WALKING CG
17 MAHENDRA KR PRAJAPATI IX 10.01.1998 ANNUPPUR KATNI U-17 1500M (2ND) MP
18 PINTU MAJHI X 18.07.1996 KALAHANDI SUNDARGARH U-17 LONG JUMP,TRIPLE JUMP ODISHA
19 PRASHANT BARIHA X 01.05.1996 MAHASAMUND RAIGARH U-17 SHOTPUT,100M HURDLES CG
20 RAJESH KANASIYA IX 02.08.1998 DHAR INDORE U-17 POLE VAULT MP
21 RAMCHANDRA SINGH IX 25.06.1997 ANUPPUR KATNI u-17 800m (2nd)400m (3rd) MP
22 SAHADEV JANI X 05.12.1998 KORAPUT PHULBANI U-17 400M(2ND) ODISHA
                 
              SEE NEXT PAGE-  
                 
S.NO NAME CLASS D.O.B. JNV CLUSTER GROUP EVENTS  
23 AASHA RAM XI 07.07.1994 KHANDWA JABALPUR U-19 DISCUS MP
24 ANIL KAWCHE XI 18.03.1997 RALAM INDORE U-19 400M(2ND) MP
25 ANIL KUNJAN XI 05.02.1996 BARSUR RAIPUR U-19 400M CG
26 CHANDRAKANT XI 28.04.1996 DURG RAIPUR OPEN OCC (4TH) CG
27 DEEPAK KUMAR XI 01.07.1997 SURAJPUR RAIGARH U-19 TRIPLE JUMP CG
28 DHARMENDRA AHIRWAR XII 12.06.1996 SHIVPURI GWALIOR U-19 JAVELIN MP
29 DILEEP ALAWA XII 18.06.1995 DHAR INDORE OPEN 5000M (2ND).OCC(2ND) MP
30 HARIOM PANDEY VII 14.05.2000 SURAJPUR RAIGARH U-19 5KM WALKING CG
31 KALAM SINGH XI 20.07.1995 JABALPUR JABALPUR U-19 1500M,5000M, 5KM OCC MP
32 KHELSAI RAJWADE XI 12.04.1996 SURAJPUR RAIGARH U-19 HIGH JUMP CG
33 LALU LIMA XI 02.03.1997 RAYAGADA PHULBANI U-19 SHOTPUT ODISHA
34 MAANDATA XII 08.06.1995 SEHORE BHOPAL U-19 LONG JUMP MP
35 NAND KUMAR XI 01.08.1995 BILASPUR RAIGARH OPEN OCC (3RD) CG
36 NILESH KUMAR XI 10.11.1996 SURAJPUR RAIGARH U-19 HAMMER THROW CG
37 OM PRAKASH XII 05.06.1995 RAJGARH BHOPAL U-19 POLE VAULT MP
38 PREM KUMAR XII 02.10.1995 RAISEN BHOPAL U-19 800M MP
39 ROSHAN XI 22.04.1995 DURG RAIPUR U-19 110M HURDLES,400M HURDLES CG
40 SUBHASH CH.SINGH XI 12.04.1997 MAYURBHANJ CUTTACK U-19 100M(2ND),200M(2ND) ODISHA
41 SUKANTA KUMAR DASH XI 15.04.1997 GANJAM PHULBANI U-19 100M,200M ODISHA
42 VIJAY XI 21.1.1995 MALKANGIRI PHULBANI U-19 800M (2ND) ODISHA
                 
THE FOLLOWING STUDENTS WILL NOT BE CALLED FOR NATIONAL COACHING CAMP , WHICH WILL BE HELD AT JNV BASDEI, SURAJPUR.
1 SOBHARAJ BARIHA XI 03.06.1997 BOLANGIR SUNDARGARH U-19 100M(3RD) DUE TO 3RD PLACE
2 ABHIRAM MANJHI VII 27.12.1998 NAVRANGPUR PHULBANI U-14 400M,600M (2ND) Over age
3 KISAN SABAR X 07.06.1995 RAYAGADA PHULBANI U-17 JAVELIN over age