State Level
  STATE -WISE LIST OF STUDENTS SELECTED FOR NATIONAL ATHLETICS
1 ANIL KUNJAN XI 05.02.1996 BARSUR RAIPUR U-19 400M CG 1
2 CHANDRAKANT XI 28.04.1996 DURG RAIPUR OPEN OCC (4TH) CG 2
3 DEEPAK KUMAR XI 01.07.1997 SURAJPUR RAIGARH U-19 TRIPLE JUMP CG 3
4 HARIOM PANDEY VII 14.05.2000 SURAJPUR RAIGARH U-19 5KM WALKING CG 4
5 KARAMCHAND IX 02.11.1998 SURAJPUR RAIGARH U-17 5KM WALKING CG 5
6 KHELSAI RAJWADE XI 12.04.1996 SURAJPUR RAIGARH U-19 HIGH JUMP CG 6
7 NAND KUMAR XI 01.08.1995 BILASPUR RAIGARH OPEN OCC (3RD) CG 7
8 NILESH KUMAR XI 10.11.1996 SURAJPUR RAIGARH U-19 HAMMER THROW CG 8
9 PRASHANT BARIHA X 01.05.1996 MAHASAMUND RAIGARH U-17 SHOTPUT,100M HURDLES CG 9
10 ROSHAN XI 22.04.1995 DURG RAIPUR U-19 110M HURDLES,400M HURDLES CG 10
11 AASHA RAM XI 07.07.1994 KHANDWA JABALPUR U-19 DISCUS MP 1
12 ANAND X 24.05.1996 RAJGARH BHOPAL U-17 HAMMER THROW MP 2
13 ANIL KAWCHE XI 18.03.1997 RALAM INDOREĀ  U-19 400M(2ND) MP 3
14 BHAGWAN DAS AHIRWAR X 10.07.1998 CHHATARPUR GWALIOR U-17 3000M(2ND), 5KM WALKING MP 4
15 DHAN SINGH KADRAKA IX 27.04.1997 SHAJAPUR BHOPAL U-17 100M,DISCUS.200M MP 5
16 DHARMENDRA AHIRWAR XII 12.06.1996 SHIVPURI GWALIOR U-19 JAVELIN MP 6
17 DILEEP ALAWA XII 06.04.1995 DHAR INDORE OPEN 5000M (2ND).OCC(2ND) MP 7
18 KALAM SINGH XI 20.07.1995 JABALPUR JABALPUR U-19 1500M,5000M, 5KM OCC MP 8
19 KAMLESH DAWAR VIII 03.02.1999 JHABUA INDORE U-14 400M(2ND) MP 9
20 KAMLESH DAMOR IX 18.08.1999 ALIRAJPUR INDORE U-17 200 (2ND) MP 10
21 MAANDATA XII 08.06.1995 SEHORE BHOPAL U-19 LONG JUMP MP 11
22 MAHENDRA KR PRAJAPATI IX 10.01.1998 ANNUPPUR KATNI U-17 1500M (2ND) MP 12
23 OM PRAKASH XII 05.06.1995 RAJGARH BHOPAL U-19 POLE VAULT MP 13
24 PREM KUMAR XII 02.10.1995 RAISEN BHOPAL U-19 800M MP 14
25 RAJESH KANASIYA IX 02.08.1998 DHAR INDORE U-17 POLE VAULT MP 15
26 RAMCHANDRA SINGH IX 25.06.1997 ANUPPUR KATNI u-17 800m (2nd)400m (3rd) MP 16
27 AMIYA KUMAR MALLIK VIII 15.08.1998 GANJAM PHULBANI U-17 HIGH JUMP ODISHA 1
28 CHANDRA KUMAR NAYAK X 01.08.1996 NUAPADA SUNDARGARH U-17 1500M,3000M ODISHA 2
29 DIBYAKISHOR MAJHI X 16.03.1998 SAMBALPUR SUNDARGARH U-17 400M,800M ODISHA 3
30 DUBULIYA JARIKA VIII 26.02.1999 JAJPUR CUTTACK U-14 SHOTPUT ODISHA 4
31 GITAN BHUYAN VIII 25.08.1999 GAJPATI PHULBANI U-14 HURDLES 80M ODISHA 5
32 KARUNAKAR MAJHI VIII 17.05.1999 KEONJHAR CUTTACK U-14 HIGH JUMP ODISHA 6
33 LALU LIMA XI 02.03.1997 RAYAGADA PHULBANI U-19 SHOTPUT ODISHA 7
34 PINTU MAJHI X 18.07.1996 KALAHANDI SUNDARGARH U-17 LONG JUMP,TRIPLE JUMP ODISHA 8
35 PURNA CHANDRA NAYAK VIII 05.03.1999 MALKANGIRI PHULBANI U-14 600M,200 (2ND) ODISHA 9
36 RADHAKANT GAND VIII 18.01.2000 NAVRANGPUR PHULBANI U-14 200M,100M(2ND) ODISHA 10
37 RAJENDRA NALI VIII 02.03.1999 MALKANGIRI PHULBANI U-14 100M,LONG JUMP ODISHA 11
38 SAHADEV JANI X 05.12.1998 KORAPUT PHULBANI U-17 400M(2ND) ODISHA 12
39 SUBHASH CH.SINGH XI 12.04.1997 MAYURBHANJ CUTTACK U-19 100M(2ND),200M(2ND) ODISHA 13
40 SUKANTA KUMAR DAS XI 15.04.1997 GANJAM PHULBANI U-19 100M,200M ODISHA 14
41 TARCIUS BARA VIII 25.12.1999 DEOGARH SUNDARGARH U-14 DISCUS ODISHA 15
42 BIJAY BANJAMI XI 21.1.1995 MALKANGIRI PHULBANI U-19 800M (2ND) ODISHA 16